Firma

DAMBUD - firma

Firma Dambud powstała w 1984 roku. Była wtedy jedną z niewielu jeszcze firm budowlanych prywatnych. Początkowo zatrudnialiśmy 6 osób, byli to murarze i tynkarze. Pierwsze roboty budowlane realizowane były na zlecenia inwestorów prywatnych, drugim inwestorem był Zakład Gospodarki Lokalowej w Mikołowie dla którego wykonywaliśmy remonty budynków przez nich administrowanych, głównie budynków na oś. Mickiewicza oraz w centrum miasta Mikołowa.

W następnych latach nastąpił wzrost zatrudnienia, przyjęliśmy pracowników w zawodach cieśli, zbrojarzy, dekarzy. Pozwoliło nam to na realizację większych obiektów. Dla Stalexport S.A. wykonaliśmy przebudowę obiektów na biurowiec w Katowicach - Panewnikach ul. Owsiana o powierzchni ponad 1500m2. Wykonaliśmy najpierw jeden a później drugi salon samochodowy OPEL Mucha w Mikołowie. Dla firmy Interplast w Mokrem wykonaliśmy nowy zakład produkcyjny tworzyw sztucznych oraz drugi w ramach adaptacji hali oraz biur w Łaziskach Średnich. Równocześnie w latach 90-tych prowadziliśmy prace w zakresie termomodernizacji oraz remonty elewacji zabytkowych.

Termomodernizację realizowaliśmy między innymi dla Spółdzielni Mieszkaniowej "Weronika" oraz "Teresa" w Tychach oraz na oś. Grunwaldzkim w Mikołowie dla UM Mikołów. Wysokie umiejętności fachowe pracowników zaowocowały zleceniem nam renowacji zabytkowego budynku mieszczącego aptekę przy ul. Prusa w Mikołowie. Równocześnie w roku 1995 rozpoczęliśmy działalność deweloperską. Tak powstało m.in. osiedle "Regielowiec" w Mikołowie z ciekawą architekturą, osiedle ul. Stolarska oraz zabudowa przy ul. Działkowców w Mikołowie. Warto jeszcze wspomnieć o zrealizowanym w 2007 roku miasteczku do ćwiczeń symulacyjnych dla Szkoły Policji w Piotrowicach. Jest to pierwsze takie miasteczko i jedyne w Europie do szkoleń przyszłej kadry policyjnej. Z innych nietypowych obiektów można by jeszcze wymienić budowę Ochotniczej Straży Pożarnej w Śmiłowicach oraz rozbudowę i modernizację Ośrodka dla Osób Niepełnosprawnych Caritas w Borowej Wsi zakończonej w 2008 roku.

W 2008 roku nasza firma przeniosła się do nowej siedziby mieszczącej się przy ul. Żwirki i Wigury 54 w Mikołowie.

Firma nasza posiada certyfikaty:

  1. Certyfikat nr 164 na murowanie w systemie YTONG nadany przez Firmę XELLA Polska Sp.z o.o.
  2. Certyfikat firmy KABE jako autoryzowany wykonawca w zakresie stosowania produktów KABE Sp.Zo.o. w tym systemów ocieplania budynków KABE THERM.
  3. Certyfikat firmy KREISEL jako autoryzowany wykonawca w stosunku produktów i produktów i systemów firmy KREISEL.
Copyright © DAMBUD S.C. 2017

ITOWN. Interactive Agency & Software House